Головна

Лікувальні столи GOLEM 2S, 4S. Частина 1. Альтернатива операційного столу

  • Головна
  • Новини
  • Лікувальні столи GOLEM 2S, 4S. Частина 1. Альтернатива операційного столу

Лікувальні столи GOLEM 2S, 4S. Частина 1. Альтернатива операційного столу


Лікувальні столи GOLEM 2S, 4S. Частина 1. Альтернатива операційного столу

Медика, який подивився культову комедію Балабанова «Жмурки», не може залишити байдужим епізод, коли студент медінституту з ірокезом і в одязі рокера лікує на ліжку героя Олексія Паніна з вогнепальним пораненням черевної стінки. Та й як лікує - оперує і на ноги ставить. Творець стрічки навмисно малює все грубо, в жанрі чорної комедії - але слід визнати, що подібних байок ходить в медичному середовищі чимало, про те як важких пацієнтів, які потребують спеціалізованої допомоги лікували практично в домашніх умовах на ліжку. І обставини часто ті ж - кримінальні вогнестрілів і поранення після поножовщини.

В уяві пересічної людини якісна хірургічна допомога повинна надаватися виключно в операційному залі, оснащеному складним дорогим обладнанням. А лежати пацієнт повинен на красивому операційному столі з безліччю рухаються деталей і складним управлінням. І обов'язково - чорного кольору.

Хірург розуміє, що операції сильно відрізняються і за складністю, і за тривалістю, відповідно відрізнятися буде і все необхідне для них. Але ось такий атрибут як операційний стіл для доктора може виглядати точнісінько як для пацієнта. Важкий, надійний (витримує як дитину, так і дорослого з надмірною вагою), з максимальним набором рухових функцій. А вже якщо треба заощадити - то нехай замість електро- буде гідропривід, ну на худий кінець механічне регулювання - крутити його все-одно доведеться анестезіологу, чийого думки при виборі операційного столу питати точно не будуть.

Тяга до максимального функціоналу входить в протиріччя з обмеженим бюджетом і бажанням заощадити. І між цих двох вогнів народжуються найпоширеніші на ринку України рішення: новий операційний стіл з максимальною комплектацією made in China тисяч за 10 USD, аналог простіше за ті ж гроші з Туреччини або б/у європеєць, а також ностальгічні варіанти операційних столів білоруського виробництва. При цьому будь-який операційний стіл купується з думкою, щоб на ньому можна було хоч трансплантації органів робити - на ділі ж найскладніше що його очікує це герніопластіка, ну максимум - ендоскопічна холецістектомія. Випадіння будь-якої функції в ході експлуатації (не важливо - у б/у столу з Німеччини або нового китайського) зазвичай не призводить до зупинки операційної, нехай навіть ремонт затягується на місяці, а то й зовсім не проводиться - і це ще одне свідчення того, що функція ця спочатку і не була потрібна.

Столи чеського виробництва GOLEM 2S і 4S представляють альтернативу операційного столу в разі «малої», амбулаторної хірургії, при виконанні спеціалізованих маніпуляцій і в перев'язувальних.

   

      GOLEM 2S                                GOLEM 4S

Найважливіша перевага цих лікувальних столів - можливість комплектувати їх за типом конструктора Lego. Базові версії - двосекційний стіл GOLEM 2S і четирисекційний GOLEM 4S - з електроприводом регулювання висоти, можуть бути укомплектовані різноманітним додатковим обладнанням і руховими функціями. Зупинившись на необхідному для конкретного випадку функціонал і обравши версію, покупець познайомиться з найціннішим перевагою лікувальних столів GOLEM-коштувати вони будуть істотно дешевше операційних столів.
Велика кількість операцій виконується під місцевим знеболенням і без участі анестезіолога - в такому випадку простий операційний стіл з регулюванням висоти електроприводом на управлінні педаллю виявиться дуже зручним для хірурга. Якщо ж знадобиться загальний наркоз і необхідно організувати робоче місце для анестезіолога - навіть в простій версії GOLEM 2S секція голови опускається для зручності інтубації, на ЄВРО-рейки монтується підлокітник для інфузії і дуга для розмежування стерильної зони і зони анестезіолога.
Що вже говорити про перев'язувальні - на їх обладнанні намагаються заощадити, використовувати кушетки, оглядові столи, хоча при правильній організації роботи чиста хірургічна перев'язувальна - це додатковий операційний зал для малої хірургії, звідки не треба переводити пацієнта в опер.блок, а можна продовжити роботу в якщо буде потреба ревізії, яка виникла в ході перев'язки, або ж будь-якої маніпуляції. Лікувальні столи GOLEM 2S та/або GOLEM 4S прекрасно використовуються в цих цілях.